طرح اینترنت چمدانی یک مدتی هست که بخش زیادی از اخبار را به خود اختصاص داده. و طرحی با بودجه 70 میلیون دلاری دولت امریکا برای مقابله با سانسور در کشورهای دیکتاتوری مثل ایران،سوریه،چین و … است.

طرحی که بعد از مطرح شدنش سوالات بسیاری را در ذهن شنونده بوجود می آورد و خیلی از این سوالات را مهدی یحیی نژاد مدیر سایت بالاترین در مصاحبه با صدای امریکا جواب داد. از جمله اینکه یک طرفه است و از بیرون مرز پشتیبانی میشود و … .

اما معلوم نیست چه موقع این طرح اجرا و قابل بهره برداری شود و مطمئنا به این زودی ها امکان پذیر نیست.

نکته ی جالب توجه وحشت بی اندازه ی جمهوری اسلامی از این طرح است و بارها در برنامه های صدا و سیما این طرح مطرح شده و نسبت به آن اعتراض کرده اند. برای نمونه امشب در برنامه 20:30 برای چندمین بار این طرح  مطرح شد و گفته شد که این طرح باعث پیشبرد اهداف امریکا در کشورها ی مستقل (!) است و نوعی جاسوسی است!

احتمالا منظور از کشور های مستقل ، کشورهای گل و بلبل مثل ایران و سوریه است.

میشود حدس زد دلیل وحشت جمهوری اسلامی از این طرح چیست؟

کاملا مشخص است: شهریور امسال سرنوشت غمناکی برای اینترنت ایران رقم خواهد خورد و اینترنت ملی بخشی از آن یا تمام آن را خواهد گرفت و سانسور در ایران به مرز کره شمالی خواهد رسید. پس با این جو وحشتناک سانسور و خفقان مسلما اینترنت چمدانی اصلا به آقایان خوشایند نیست و تمام زور خود را خواهند زد تا این طرح نتواند موفق شود.

شما چی فکر میکنید؟

 

Advertisements