اگر صاحب سایت یا وبلاگی هستید که در آن مطالبی در راستای مخالفت با جمهوری اسلامی مینویسید احتمالا تا حالا با نظراتی مواجه شده اید که در آن یک نفر به ظاهر حامی ولایت یک لینک از سایت صالحات Salehat.ir برای مثلا ستایش خامنه ای یا فلان شهید گذاشته است. ممکن است برای خنده هم که شده روی لینک کلیک کنید. اگر روی مرورگر خود افزونه های امنیتی را نصب کرده باشید قطعا به شما هشدار میدهد که سایت آلوده است و بهتر است وارد نشوید. اما اگر چنین چیزی نداشته باشید و وارد سایت باشید به احتمال زیاد مورد حمله سایبری توسط حکومت قرار میگیرید! بدین صورت که فایلی روی سیستم شما با حجمی بسیار کم بدون اینکه بفهمید نصب میشود و شما تحت حمله روت کیت قرار میگیرید که با تغییراتی در هسته سیستم عامل میتواند تمام کنترل سیستم شما را به دست بگیرد و به هیچ عنوان توسط هیچ آنتی ویروسی شناخته نمیشود.

و تقریبا هیچ راهی هم برای خلاصی از شر آن جز فرمت کردن کل درایو ها وجود ندارد.

اما تنها یک نرم افزار وجود دارد که UnHackMe نام دارد و توانایی شناسایی روت کیت ها را در هسته سیستم عامل شما دارد و شما را از وجود ویروس یا هک آگاه میکند و با هر بار روشن شدن دستگاه کل سیستم را اسکن میکند.

این نرم افزار با حجم کم و قابلیت بالا توانایی مقابله با روت کیت های پیشرفته را دارد و به همه توصیه میشود آن را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنند. مخصوصا اگر روی آن لینک ها کلیک کرده اید.

برای دانلود نسخه 5.9 این نرم افزار از میهن دانلود از لینک زیر استفاده کنید:

http://mihandownload.com/2010/04/_unhackme_v58.php

Advertisements